מענק אבטלה ממושכת

admin

בעקבות משבר הקורונה משלם הביטוח הלאומי מענק חד-פעמי למובטלים שקיבלו דמי אבטלה לתקופה של 100 ימים לפחות, ושכרם הממוצע היה נמוך מ-10,551 ₪, וכן למי שקיבלו מענק הסתגלות.
שימו לב, המענק ישולם למובטלים שחזרו לעבוד וגם למי שעדיין מובטלים.

מי זכאי למענק?

מענק אבטלה ממושכת למקבלי דמי אבטלה, המענק ישולם למי שעונה על שני התנאים האלה:

  • שולמו לך דמי אבטלה למשך 100 ימים ומעלה (רצופים או לא רצופים), בין התאריכים 1.3.20 עד 17.10.20. בספירת הימים ייכללו רק ימים ששולמו עבורם דמי אבטלה, גם אם מדובר בתקופה לא רצופה. כלומר, אם קיבלת דמי אבטלה למשך 50 ימים, חזרת לעבוד, ולאחר מכן הפסקת לעבוד בשנית וקיבלת דמי אבטלה למשך 50 ימים נוספים – תוכל להיות זכאי למענק. חשוב לדעת 5 ימי האבטלה הראשונים שלא שולמו, נכללים בספירת 100 ימי האבטלה. מידע על מספר ימי האבטלה ששולמו לך ניתן לראות באתר השירות האישי בלשונית אבטלה > בירור אבטלה > אישורים> אישור זכאות.
  • השכר הממוצע שלפיו חושבו דמי האבטלה שלך היה נמוך מ-10,551 ₪ בחודש. את השכר שלפיו חושבו דמי האבטלה ניתן לראות באתר השירות האישי בלשונית אבטלה > בירור אבטלה > תקופות עבודה ושכר.

סכום המענק

  • מי שעונים על תנאי הזכאות יקבלו מענק חד פעמי בסך 2,000 ₪
  • בני זוג ששניהם זכאים למענק – יקבלו תוספת למענק בסך 500 ₪, כלומר מענק בסך 2,500 ₪ לכל אחד.

שימו לב, המענק ישולם באופן אוטומטי לחשבון הבנק שאליו משולמים דמי האבטלה.

מתי ישולם המענק?

המענק החד פעמי ישולם לזכאים החל מ-19.11 ועד ה-30.11.

מענק אבטלה ממושכת למקבלי מענק הסתגלות

מי שהגיעו לגיל 67 ומעלה ומקבלים מענק הסתגלות, כיוון שעבודתם הופסקה גם יכולים לקבל מענק אבטלה ממושכת. המענק ישולם למי שקיבלו מענק הסתגלות למשך 100 ימים ומעלה (רצופים או לא רצופים) בין התאריכים 1.3.20 עד .17.10.20.

יש לשים לב, אם בתקופה זו הגעתם לגיל 67 ולכן עברתם מדמי אבטלה למענק הסתגלות, ייספרו גם הימים שבהם קיבלתם דמי אבטלה וגם את הימים שבהם קיבלתם מענק הסתגלות בחישוב 100 הימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו חברים...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שמרו על
קשר